Lombok

Wakacje w Indonezji

Nieco mniej znanym, lecz niemniej urokliwym miejscem w Indonezji jest wyspa Lombok. Oferuje ona odwiedzającym ją niezwykle piękne plaże, które mogą z powodzeniem dorównywać tym na sąsiadującej jej wyspie Bali. Jeśli chcemy w krótkim czasie obejrzeć całą wyspę dobrym i często wybieranym przez turystów środkiem lokomocji jest motocykl, który możemy tutaj bez problemu wypożyczyć. Dzięki temu będziemy mogli przejechać wzdłuż całego wybrzeża wyspy podziwiając naprawdę niezwykłe widoki.

Miłośnicy wspinaczek również znajdą tutaj dla siebie ciekawe miejsca. Jednym z nich jest drugi pod względem wysokości wulkan Indonezji - Mount Rinjani (Gunung Rinjani). Mierzący ponad 3700 m szczyt będzie sporym wyzwaniem nawet dla bardziej doświadczonych wspinaczy i na jego zdobycie warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni. Podczas jego zdobywania możemy również obejrzeć położone na wysokości ponad 2000 m jezioro Segara Anak. Warto w trakcie takiej wyprawy zobaczyć również niezwykle urokliwy wodospad Rinjani. Innym ciekawym punktem wartym uwagi jest zlokalizowany we wschodniej części wyspy wodospad Jeruk Manis. Oprócz niezwykłych widoków mu towarzyszących wodospad ten jest również znany ze swoich właściwości leczniczych. Tutejsi mieszkańcy wierzą, że kąpiel w nim może być pomocna w leczeniu wielu różnych chorób.

Miejscem, które może przyciągnąć wielu turystów powinna również być zlokalizowania na południu wyspy Lombok plaża Kuta. Miejsce to jest prawdziwym rajem dla surferów, wszystko ze względu na wysokie fale. Jeśli więc lubisz ten sport, to jest to miejsce, które po prostu musisz odwiedzić. Nawet jeśli akurat nie mamy ze sobą potrzebnego sprzętu to bez żadnych problemów można go tutaj wypożyczyć. Plaża Kuta leży tak naprawdę na styku wysp Lombok i Bali, jednak to właśnie część leżąca na tej pierwszej wyspie jest dużo bardziej warta naszej uwagi, głównie ze względu na panujący tu spokój. Miejscem wartym odwiedzenia jest również pobliska plaża Sengigi. Znajduje się ona zaledwie kilkanaście minut drogi od wspomnianej wcześniej plaży Kuta i oferuje wcale nie mniej atrakcji.