Bali

Wakacje w Indonezji

Bali to najczęściej odwiedzana z wysp Indonezji, słynąca z interesujących lokalnych zabytków oraz niezwykłej kultury i sztuki tutejszych mieszkańców. Bali jest otoczona przez piękne i majestatyczne rafy koralowe, białe piaszczyste plaże na południu oraz czarne piaszczyste plaże na północnym zachodzie od Bali. Czarne plaże wyspa zawdzięcza okolicznym wulkanom. Wśród okazów tutejszej fauny odnajdziemy różne gatunków jeleni, małp i ptaków, w tym również niespotykane nigdzie indziej na świecie. Wędrówki górskie po najbliższej okolicy są doskonałym sposobem, aby bliżej przyjrzeć się wulkanicznemu charakterowi tej wyspy. Najwyższym szczytem wyspy Bali jest Mount Agung mierzący 3142 m n.p.m. nazywany czasem domem bogów.

Tutejsza kultura jest silnie inspirowana wpływami indyjskimi i chińskimi. Najlepiej przekonać się o tym można odwiedzając tutejsze świątynie, pałace i inne zabytki. Należy do nich np. pałac królów z Karangasem zwany Puri Agung Karangasem czy też Pałac Wodny - Taman Ujung Water Palace. Warto również odwiedzić niezwykle piękną XI - wieczną jaskinię - Goa Gajah Temple.

Dla osób mniej zainteresowanych historią na wyspie Bali również nie zabraknie atrakcji. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o tutejszych pięknych plażach oraz wodnych atrakcjach. Zaliczyć do nich możemy nurkowanie, surfing czy wędkarstwo. Dla miłośników zdrowotnej regeneracji tutejsze ośrodki oferują tradycyjne masaże i różne inne zabiegi spa, w tym sauny i łaźnie parowe oraz zabiegi upiększające skórę i włosy. Tradycyjne masaże balijskie są wykonywane przy zastosowaniu naturalnych, lokalnych składników, które mają cudowny wpływ na nasze zdrowie.

Jednak na Bali jest więcej miejsc wartych uwagi. Jednym z nich jest Nusa Dua: to modny ośrodek, jest najczęstszym miejscem, w którym zatrzymują się turyści na wyspie Bali. Powodem tego są czyste plaże i turkusowe morze. Nieopodal znajduje się znany w tej okolicy klub golfowy, a całość jest oddalona zaledwie kilkanaście minut od lotniska. Innym interesującym miejscem jest miasteczko Ubud, które znajduje się w samym centrum wyspy. Miejsce to słynie ze sztuki, muzyki oraz lokalnych artystów. Nie brak tu również sklepików, świątyń i sanktuariów.