Komodo -  Zaginiony Świat

Wakacje w Indonezji

Wyspa Komodo, nazywana czasami jako "zaginiony świat", jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej unikatowych wysp na świecie. Oferuje odwiedzającym ją turystom niezwykłe widoki oraz okazy fauny, których nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie. Wyspa znajduje się na zachodnim krańcu prowincji Nusa Tenggara Timur, która graniczy z prowincją Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie. Właśnie tutaj znajdziemy niezwykłe jaszczurki, od których pochodzi nazwa tej wyspy, a ich wygląd przywołuje na myśl czasy prehistoryczne, w których na naszej planecie królowały dinozaury.

Park Narodowy Komodo to miejsce w które powinniśmy się udać aby w sposób przyjemny i bezpieczny móc podziawiać wszelkie okazy tutejszego świata zwierząt. Park ten został zresztą niedawno umieszczony na liście nowych siedmiu cudów świata, co podkreśla jego niezwykłą wartość i unikatowość. Sam park położony na wulkanicznym terenie jest domem dla różnego gatunku zwierząt jak węże, ptaki, małpy oraz blisko 6000 jaszczurek znanych jako warany z komodo. Odkryte dopiero na początku XIX wieku zwierzęta są obecnie największymi jaszczurkami na świecie. Niektóre z obecnych tutaj waranów liczą ponad 3m długości, co sprawia, że zobaczenie ich na żywo może przywołać nam na myśl czasy dinozaurów.

Mimo swojego niezwykle dzikiego charakteru na Komodo dostępny jest szeroki wachlarz możliwego zakwaterowania. Park Narodowy Komodo to miejsce w którym jako turyści możemy zobaczyć na żywo smoki z komodo, których żyjących na wolności nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Dla miłośników sportów wodnych wyspa ma w swojej ofercie bardzo wiele atrakcji. Osoby zainteresowane mogą spróbować nurkowania w wodach północnej i południowej części wyspy. Można dzięki temu podziwiać ogromne obszary raf koralowych oraz osiadłe wraki statków. Jednak na samej wyspie spotkać możemy również inne interesujące gatunki zwierząt, wśród nich tysiące różnych gatunków ryb, rekiny, kilkanaście gatunków wielorybów, jak również delfiny i żółwie. Wszystko to sprawia, że wyspa Komodo jest obowiązkowym punktem odwiedzin turystów wybierających się do Indonezji.