Dżakarta - Stolica Indonezji

Wakacje w Indonezji

Dżakarta (Jakarta) będąca stolicą Indonezji jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym kraju przez turystów z całego świata. Miasto to jest najludniejsze w całym kraju, a jego powierzchni przekracza 662 kilometry kwadratowe. Mimo, iż jest to stolica kraju, to ceny nie powinny tu stanowić absolutnie żadnej bariery dla turystów. Znajdziemy tu szeroki wachlarz hoteli o dowolnie wybranym standardzie, jak również wilii prywatnych czy typowych hosteli. Większość hoteli i miejsc noclegowych zlokalizowanych jest w centrum miasta. Dotarcie do samego miasta, leżącego na wyspie Jawa nie powinno nikomu nastręczyć większych kłopotów, bowiem w jego pobliżu znajduje się lotnisko Soekarno Hatta.

W samym mieście nie brak licznych atrakcji turystycznych, bowiem Dżakarta, ma jedne z najlepszych muzeów w Azji Południowo-Wschodniej. Należą do nich przede wszystkim: Muzeum Narodowe, Muzeum Morskie i Muzeum Wayang. Kolejnym punktem, którego nie można przegapić w stolicy jest Ragunan Zoo, które jest stałym punktem odwiedzin przyjeżdzających tutaj turystów. Posiada ono w swoich zasobach ogromne bogactwo przedstawicieli fauny i flory. A jest to między innymi ponad 600 gatunków roślin tropikalnych oraz blisko 3000 zwierząt. Obok popularnych na całym świecie przedstawicieli świata zwierząt jak małpy, niedźwiedzie, hipopotamy, krokodyle, znajdziemu tutaj również zwierzęta charakterystyczne dla tej części świata jak zagrożony wymarciem tygrys sumatrzański czy zamieszkujące wyspę Komodo warany. Całość rozciąga się na ogromnym obszarze 10 hektarów.

Innym miejscem, do którego warto się wybrać jest nazywana często chińską dzielnicą - Glodok. Jeśli szukamy taniego sprzętu czy elektroniki, będzie to najlepsze miejsce w które powinniśmy się udać. Miejsce to słynie też z fantastycznych restauracji, tradycyjnych małych sklepików i krętych uliczek. Pancoran jest również rejonem miasta, w którym można nabyć interesujące i unikatowe antyki. Wśród nich antyczne meble, zabytkowe duńskie lampy czy tradycyjną chińską porcelanę. Nazywana czasami Dużym Durianem Dżakarta jest bez wątpienia miejscem wartym uwagi, w które warto się wybrać na sam początek wycieczki do Indonezji.